15 Decembrie, 2018

cariere-admin-it

este în căutarea unui Administrator IT în Bucureşti. Aşteptăm CV-ul tău la
cariere .

Candidatul ideal

• studii superioare;

• cunoştinţe limba engleză – nivel mediu;

• reprezintă un avantaj certificările: CCNA , MCSA;

• experienţă în administrare reţea minim 3 ani;

• bune abilităţi de comunicare şi relaţionare;

• experiență în network routing and switching, network security;

• cunoștințe avansate despre sistemele de operare Windows și Linux;

• experiență în tehnologii de virtualizare (Hyper-V) – administrare, configurare maşini virtuale;

• experienţă cu SAN (IBN Storwize Fibre Channel), NAS;

• experienţă cu tehnologii de backup (Veeam Backup & Replication);

• experienţă cu tehnologii antivirus de tip business;

• experienţă cu echipamente intermediare de reţea (imprimante reţea, Puncte de Acces WiFi).

Descrierea jobului

• răspunde de buna funcţionare a reţelei IT a companiei;

• administrare servere Windows (DHCP, DNS, Active Directory, IIS, VPN, Hyper-V);

• administrare servere Linux (mail, web, mysql, routing, squid proxy);

• administrare masini virtuale (creare, mentenanţă, optimizare), hosturi Hyper-V;

• administrare SAN, NAS;

• administrare reţea de calculatoare ;

• Help desk;

• asigura mentenanţă software şi hardware pentru PC-uri şi servere;

• instalare şi configurare programe antivirus;

• instalare şi configurare aplicaţii de business;

• asigură mentenanţa sistemelor de backup de date;

• asigură monitorizarea serverelor fizice şi a celor virtuale;

• realizează backup-ul periodic al serverelor.

Beneficii

• salariu motivant;

• un mediu dinamic, plăcut, stimulând valorile reale.

памм счета альпари

инста форекс

У нашей организации важный блог про направление http://progressive.ua.